Matbaa bir çeşit basım evidir. Matbaada teknolojik açıdan oldukça gelişmiş büyük ve dijital makinalar kullanılır bunun nedeni işleri en kaliteli şekilde vermektir. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak hizmet verilir günlük hayatımızda her yerde karşımıza çıkarlar hastanede şurup kutularında,  giysilerde etiketlerde bile karşılaşırız. Resim, yazı, şekilleri  kağıt, kumaş , deri gibi birçok nesneye basmayı sağlar  yapılan işler genelde broşür, davetiye, afiş, kurumsal kimliktir.

Reklam, tanıtım, duyuru gibi işlerde afiş basılır.  Ajanslarda hizmet ya da mallarını tanıtmaya yönelik reklam/tanıtım kampanyaları yaparlar bunun içinde afiş gerekir matbaa buradada karşımıza çıkar. Genelde müşterilerin istekleri doğrultusunda hareket  ederler en önemlisi ise işi zamanında teslim etmektir bu şekilde daha çok tercih edilirler, çevreye sahip olurlar. İşleri yanlış vermemek için işini en doğru şekilde yapan  personel ile çalışırlar.

İş birliği bu meslekte çok önemlidir ve tecrübe gerektirir. İşin tamamını çıkarmadan iş dijital baskıda çıkartılır bu sayede yanlışlar görülür ve telafi edilir, sonrasında ofset baskıya verilir. Ofset baskıdan sonra teker teker kontrol edilip selefona alınır, sonrasında müşteriye teslim edilir.

 

© 2010 İstanbul Matbaa Kurumsal Koku - Koku Cihazı
Yukarı
Sosyal Medya:             
Gümüş Takı Bayan Gümüş Kolye