Pazarda, markette, alışveriş de kısacası her yerde ellerimizde ve hatta evlerimizdedirler. Birçok çeşidi ve seçeneği ile kullanıma sunulmaktadırlar. Baskılı, şekilli ve renkli seçenekleri ile değişik yerlerde kullanılırlar. Artık çoğu alışveriş mekânında karton poşet seçeneği de sıkça kullanılmaktadır. Müşterilerinde talep edip, sevdiği bu niteliklerdeki poşetler hayatımızın birçok esnasın da yanımızda yer alırlar.

Başka eşyalarımızı da yanımızda taşırken sıkça karton niteliğindeki poşetleri tercih etmekteyiz. Şık görünümü ve zarif duruşu ile adeta giysi kombinlerimizi de tamamlar. Kısacası daha nitelikli bir taşıma aracıdır. Plastik poşet diğer bir çeşit kategorisindedir. Değişik kullanımlar için bolca piyasaya sürülmektedir. Çöp ve evsel atıklar, hastane atıkları, lokanta ve restoran çöpleri vs. gibi birçok yer özel üretimli çeşitleri mevcuttur. Kalınlık ve inceliği bu kullanım alanı ile alakalıdır.

Hemen her yerde kullanılan ve ulaşımı ve fiyatı diğerlerine göre daha cazip olan naylon poşet çeşitleri sirkülâsyonun hızlı olduğu alanlarda daha çok tercih edilir. Burada baskı ve ekstra nitelik kaygısı ve isteği pek duyulmaz. Pazar ve hal gibi ortamlarda sıkça kullanıldığı görülmektedir. Tabi sağlık açısından ve doğaya daha az zarar vermesi ile ilgili değişik araştırmalara da konu olmamış değildir. Geri dönüşüm ilkesi kullanılarak üretimin boyutu ve şeklinde revizyonlar uygulanmaktadır. Kalite standartları ve çevre bakanlıklarının titiz denetimine tabi durumdadırlar.

© 2010 İstanbul Matbaa Kurumsal Koku - Koku Cihazı
Yukarı
Sosyal Medya:             
Gümüş Takı Bayan Gümüş Kolye