1. Net olun

Beynimiz soru sormak, araştırmak ve cevap bulmak için tasarlanmış. Alışveriş yapmayı da müşterinin ava çıkmasına benzetebiliriz. Ancak güzel bir web sitesi tasarımı ile ava giden müşteriyi avlayabilirsiniz. Korkmayın, müşteri zaten alışveriş yapmaya geliyor ve işini kolaylaştırmanız yeterli. Bunun en pratik yolu da net mesaj vermek: Sitenizde ürünü, markanızı, satın alma ve ürün iadesi koşullarını, kargo gönderim seçeneklerini kısa ve net anlatın.

Square bunu güzel yapmış. Azı karar, çoğu zarar demiş. Amaç dikkat çekmek ve müşteriye faydalı olup onu alışverişe yönlendirmek.

2. Görselleri iyi kullanın

İnsan beyni resimleri kelimelerden 50 kat hızlı algılıyor. Bu nedenle web sitenizi beğenip beğenmediğine 0,5 saniyede karar veriyor. Bunu da sadece görsellere bakarak yapıyor ama görsel derken sadece resim seçmekten değil, resimleri yerleştirmekten de söz ediyoruz. Web tasarımı, kullandığınız tema, e-ticaret platformunuzun önemli öğeleri (satın alma düğmesi, harekete çağrı mesajı vb.) hep bu açıdan önemli. En iyi web tasarımı için aşağıdaki noktalara dikkat edin:

  • Renkler: Marka imajına uygun renkler seçin ve sayfada tutarlı kullanın.
  • Yazı tipi: Mobil ekranda ve monitörde kolay okunan fontlar seçmelisiniz. Birden fazla font kullanacaksınız başlıklar ve metin için farklı fontlar kullanabilirsiniz ama sadece 2 font kullanın.
  • Tutarlı olun: Başlıklardan düğme boyutuna kadar her şey görsel olarak, fonksiyonel olarak, kolay kullanım, tasarım ve tema açısından birbiriyle uyumlu olmalı. Müşteri ne sattığınızı ve niye sattığınızı sadece reklamları okuyarak değil, siteye bakarak da anlamalı.

3. 5 saniyede dikkat çekin

Müşterinin dikkatini çekmek zordur ve bunun için sadece 5 saniyeniz var. Dikkatini korumak ise daha zordur ve bunun için de 8 saniyeniz var. Aradaki 3 saniyeyi iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Dönüşüm sağlamak için müşterinin dikkatini çektikten hemen sonra alışverişe yönlendirin.

istanbul matbaa,istanbul matbaa,

© 2010 İstanbul Matbaa Kurumsal Koku - Koku Cihazı
Yukarı
Sosyal Medya:             
Gümüş Takı Bayan Gümüş Kolye